Фільм “Депортація 44-46” має вийти в кінотеатрах навесні

Завершено роботу над документальним історичним фільмом Олесі Моргунець-Ісаєнко “Депортація 44-46” – зі спогадами жертв примусової депортації. Презентовано постер.

Як повідомляють творці стрічки, закінчено роботу над фільмом “Депортація 44-46”. “Це був непростий проєкт, складна тема, зйомки випали на період карантину, але нам це вдалося”, – йдеться в повідомленні.

Повнометражний документальний фільм “Депортація 44-46” розповість історію примусового виселення 800 000 поляків з УРСР та 480 000 українців із сучасної території Польщі, здійснену за вказівкою Москви. Факти викладатимуться через безпосередні спогади жертв примусової депортації.

Базовий сюжет, навколо якого розкриватиметься історія, – реальна доля матері та доньки з одного з українських сіл Холмщини: під час виселення вони були розлучені й зустрілися лише через багато років завдяки щасливому випадку, спогадам та допомозі знайомих людей. Нарація будуватиметься на діалозі матері та доньки – оповіді зрілої жінки, що втратила дитя, та маленької загубленої дівчинки, що втратила сім’ю.